İYİ Parti’den İstifa etti, AK Parti’den adayı oldu: Cumhurbaşkanımız davet etti

2004-2014 yılları arasında 2 dönem MHP’den Konacık Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Tosun, 2014 yerel seçimlerinde MHP’den, 2019 seçimlerinde ise İYİ Parti’den Bodrum Belediye Başkan adayı olarak yarışmıştı. Seçimi kazanamayan Tosun İYİ Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu. Tosun AK Parti’nin Bodrum Belediye başkan adayı oldu.

AK Parti Kongre Merkezi Binasında düzenlenen Yerel Seçim Beyanname açıklama töreni sonrası Erdoğan ile Ankara’da yaptığı görüşmenin ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Tosun, AK parti adayı olduğunu duyurdu.

Tosun, açıklamasında şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımızın daveti ile…

– Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle, kendisini makamında ziyaret ettik. Bodrum’un yıllardır aşılamayan sorunları ve çözüm önerileri konusunda görüş alışverişinde bulunduk.

– Kendisi, bu sorunları Cumhur İttifakı çatısı altında çözebileceğimizi aktardı ve Ak Parti’den Cumhur İttifakı’nın Bodrum Belediye Başkan Adayı olarak bizi görmek istediğini ifade etti. Aldığımız bu sorumlulukla, Bodrum’a hizmet için, hayırlısıyla yeniden başlıyoruz.”(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x